СВІТ БОЯВСЯ САЛЬВАДОРА ЧИ САЛЬВАДОР БОЯВСЯ СВІТУ? ДИВНІ ФОБІЇ ВЕЛИКОГО ХУДОЖНИКА
Кожен геніальний художник відрізняється від інших своїм унікальним стилем написання картин. Але чим Сальвадор Далі виділявся з-поміж інших митців?
Далі боявся смерті. Проте на своїх художніх полотнах він не відходив від цієї теми, навіть попри страшенну фобію.
Очевидно, що такий художник не міг з’явитися на світ за звичайних умов. Сальвадор Далі був другою дитиною у сім’ї. Проте свого рідного брата він ніколи не бачив, адже той помер ще до появи Сальвадора. Власне, смерть першого сина й стала причиною для батьків Далі народити ще одну дитину і назвати її на честь померлого. 11 травня під час страшної бурі, яка навіяла чорну депресію в Іспанії, на світ з’явився майбутній талановитий митець.
Сальвадор був дуже істеричним та егоїстичним хлопчиком. Той факт, що він був єдиною і такою бажаною дитиною у своїй родині, значною мірою позначився на його поведінці. Батьки постійно намагалися догодити сину і виконували усе, чого він бажав.
Любов до живопису хлопець почав проявляти у 4-річному віці. А вже у 6 років він написав свою першу картину. Згодом Сальвадор вступив на навчання у Школу живопису і вже там почав виробляти індивідуальний стиль.
Сальвадору було важко знаходити спільну мову зі своїми однолітками. Власне, тому він майже не мав друзів. Цікавим фактом є те, що хлопець панічно боявся коників. Знаючи це, його однокласники з католицької школи постійно закидали цих комах за комір майбутнього художника і доводили його до істерики. Проте це не найдивніша фобія Далі. Адже, крім коників, чоловік страшно боявся червоніти в оточенні людей. Та все ж у мистецтві для художника не було страхів та заборонених тем. Попри те, що Далі панічно боявся комах, він сміливо зображав їх у контексті своїх творінь. Також митець часто висвітлював на полотнах свої еротичні фантазії та розшифровувати власні сни.
З-під пензля Сальвадора Далі з’являлося чимало унікальних картин. Зокрема, особливу увагу митець приділяв плинності часу, яку буквально демонстрував на своїх полотнах.
Спочатку він творив у примітивізмі, згодом поринув з головою у кубізм, а відомим його зробив сюрреалізм. Крім плинності часу, художник зображав у своїх роботах яйця, жіночу сексуальність, омарів, мастурбацію, черепи, ящики, релігійні мотиви.
Далі боявся смерті. Проте на своїх художніх полотнах він не відходив від цієї теми, навіть попри страшенну фобію.
Певний час Сальвадор надихався працями Зигмунда Фрейда. Він підтримував теорію психоаналітика про таємниці підсвідомості, джерела снів. Зображаючи ящики, вбудовані у тіло людини, у своїх картинах, митець намагався продемонструвати приховані аспекти особистості.
Особливу увагу Сальвадор Далі приділяв деталям. Бо саме деталі, на думку митця, спроможні домінувати над масштабними та глобальними явищами. За судженнями художника, у деталях набагато більше змісту, ніж ми собі уявляємо.
Ще однією дивиною Сальвадора Далі були його легендарні вуса своєрідної форми. Вони ідеально довершували образ художника і відповідали стилю його творчості.
Сальвадор Далі приділяв багато часу своєму зовнішньому вигляду. Він ретельно доглядав за своїм волоссям, власноруч підбирав яскравий одяг, аби чітко виділятися із сірої маси. І, як не дивно, йому це вдавалося, як нікому іншому у той час.
Ініціатором популярності Далі стала його дружина Гала. Саме вона надихнула художника показати свої унікальні полотна усьому світу. Далі кохав свою дружину, проте на схилі років часто задивлявся на молодших красунь. Гала теж у зрілому віці не витрачала час даремно і попросила чоловіка винайняти їй приміщення спеціально для сексуальних розваг із іншими чоловіками.
Так відома пара тих часів доживала останні роки свого життя. Хоч і на перший погляд така історія здається аморальною, та попри все подружжя поважало один одного. Адже Гала відіграла вирішальну роль у світовій славі геніального художника Сальвадора Далі, і, коли її не стало, Сальвадор не довго вагався покидати цей світ.
Коментарі
Дописати коментар